V predvolebnom období môžeme vidieť ako sa každá politická strana predbieha pred druhou v tom, kto má lepšie a efektívnejšie riešenia k rôznym celospoločenským problémom. Spomedzi najviac skloňovanými opatreniami sú všetkým známe SMER-ácke sociálne balíčky a iné.

 

Ak sa pozrieme na opozičné spektrum môžeme vidieť, ako chcú jednotlivé politické strany priniesť tzv. „novú politiku“ avšak so starými politikmi ako je napríklad Beblavý. Ďalší myslia srdcom a podporujú tradičnú rodinu na základe toho, že sám predseda nemá ani tušenie ako má taká tradičná rodina vyzerať.

 Taktiež tu máme p. Matoviča, ktorý už nevie kam skôr kúpiť letenku, aby si navýšil počet preferenčných hlasov. Sľuby v zmysle „ vrátime majetok obyčajných ľuďom“ sú takmer nesplniteľné, skôr môžeme hovoriť o populizme.

 Ostatné strany sa dohadujú kto je väčší kresťan, alebo národniar – vlastenec. Vyššie spomínané body sú spôsoby akým si chcú jednotlivé politické subjekty získať voličov. Väčšina opozičných strán sa vyjadrila, že sa chcú všetci spájať a bojov proti  zlu/SMER-u. Problém nastáva až tam keď tento tzv. „spoločný bod programu“ nedodržia, alebo na rokovania pozývajú len niektoré politické subjekty.

 Preto je na mieste otázka, či teda chcú skutočne poraziť to spomínané zlo/SMER-SD, alebo majú skôr ambíciu si takýmto spôsobom rozšíriť svoj voličský elektorát. Ako príklad môžeme uviesť aj dnešné stretnutie „vyvolených“ predstaviteľov opozičných strán a to KDH, SaS, ZA ĽUDÍ a OĽaNO, na ktorom chýbala väčšina nepozvaných opozičných kandidujúcich politických strán.