Volebná kampaň má byť súťažou politických strán a ponúk pre Slovensko a nie bulvárnou štvanicou. Túto kampaň však vedú médiá bulvárnou likvidáciou „súperov“. Snaha zaujať útokmi za každú cenu nahradila diskusiu o programe pre Slovensko. 

Najaktuálnejšia kauza, v ktorej duchu sa momentálne nesie predvolebné súperenie politických strán, je nahrávka predsedu parlamentu, pána Danka a obvinenej Zsuzsovej. Keď opomenieme fakt, ako je vôbec možné že niečo čo je, alebo teda malo by byť súčasťou spisu  rozsiahleho vyšetrovania v súvislosti zo súdeným Mariánom Kočnerom a spol., obvinených vo veci vraždy novinára,  ako sa takéto materiály vôbec dostanú na verejnosť ? Ale na to sme si už žiaľ celkom zvykli.

Tak čisto z pohľadu volebnej súťaže, si kladieme otázku: ako toto všetko pomôže riešiť problémy nášho štátu, ako to všetko súvisí z programami, ktoré by v prvom rade mali byť tým, čo je podstatné a čo by malo osloviť voliča. Namiesto toho sme takmer denne konfrontovaní s úbohou taktikou ohovárania a diskreditácie súpera. Dosiahli sme až na dno, do posledného suterénu.  Nešťastný volič sa musí cítiť ako keby sa naň neprestajne valila žumpa.

Prešľapy a pochybenia politikov, prípadné kriminálne činy, majú riešiť príslušné zložky ako i  orgány činné v trestnom konaní. Nie je možné a únosné  aby sa tento stav dlhodobo a dostatočne neriešil. Padni komu padni, by malo byť samozrejmosťou.

Miesto riešení a nachádzaní reformných krokov, sa nám tu pred očami odohráva súboj o to, kto vyhrabe väčšie svinstvo na toho druhého. A to sa potom ešte a naviac,  všetci  a naprieč politickým spektrom udivene pýtajú, ako je to možné, že spoločnosť je tak rozdelená ? Nuž vážení, je to tak preto, lebo ju jednoducho rozdeľujete svojim správaním a to deň, čo deň.

Vstúpte si už konečne do svedomia, ak ešte nejaké máte a začnite sa konečne správať ako politickí lídri, ktorí majú úprimnú snahu viesť náš spoločný štát, nie akúsi krajinu, k lepšej životnej úrovni, kvalitnejšiemu životu jeho obyvateľov – vašich potenciálnych voličov.  Buďte jednoducho uveriteľní a oboznámte nás, voličský elektorát, zo svojimi predstavami a plánmi, ale hlavne aj riešeniami.

Prestaňte s osobnými útokmi a začnite slúžiť ľuďom!